Lekce od šampionů

Australský výrobce outdoorového zboží XTM Performance si nastavil ambiciózní cíl – uspokojovat ty nejnáročnější ve své kategorii, tedy závodníky zimních sportovních disciplín.

Zakladatel Peter Forras se rozhodl navázat na vlastní zkušenosti špičkového lyžaře a na tradici závodního lyžování v své rodině. Pete mimo jiné závodil ve sjezdu na zimních Olympijských hrách v Calgary v roce 1988. Jeho teta Judy Forras se účastnila Olympiády v Innsbrucku v roce 1964.

Produkci XTM (akronym vytvořený z anglického „Cross The Mountain“)  se Pete rozhodl vytvářet na míru profesionálům. Tým jeho návrhářů se spojil s nejlepšími sportovci zimních sportů v Austrálii, aby testovali produkci XTM v těch nejdrsnějších podmínkách.

Mezi ty, kteří nosí oblečení od XTM a firmě poskytuje užitečnou zpětnou vazbu tak patří celá řada šampionů na lyžích, například dvounásobný vítěz snowboardového světového poháru v letech 2012 a 2013 či olympijská vítězka ve Freestyle lyžování z her ve Vancouveru. XTM je oficiálním dodavatelem australského olympijského týmu.

A podobně jako některé technologie původně vymyšlené vědci z NASA k průzkumu vesmíru pronikly do našich běžných životů, tak se i oděvy XTM stávají součástí šatníku nejen pro sportovní příležitosti.